تیر 11, 1400

نامهٔ کمیتهٴ فرانسوی برای ایران دمکراتیک به رئیس‌جمهور فرانسه؛ فراخوان به‌تشکیل هیأت…

in پیش از کهکشان

by Super User

نامهٔ کمیتهٔ فرانسوی برای ایران دمکراتیک به رئیس‌جمهور فرانسه فراخوان به‌تشکیل هیأت تحقیق بین‌المللی برای…
تیر 27, 1400

الحدث: قتل‌عام ۶۷ موضوع سخنرانیهای روز سوم اجلاس جهانی ایران آزاد

الحدث روز ۲۲تیر گزارش داد: اپوزیسیون ایران گردهمایی سالانه خود در آلبانی را به پایان…
مرداد 05, 1400

گردهمایی جهانی ایران آزاد؛ سخنرانی آلن ویوین، فرانتس بوگوویچ، رافائله فیتو، میلان…

سخنرانی ۶وزیر سابق اروپایی از کشورهای فرانسه، ایتالیا، فنلاند، اسلوونی و ایسلند آلن ویوین- وزیر…
تیر 18, 1400

پیامهای شخصیتهای سیاسی و منتخبان مردم از فرانسه و لیتوانی در حمایت…

in پیش از کهکشان

by Super User

به سوی کهکشان آزادی؛ همبستگی با قیام مردم ایران حمایت از کانون‌های شورشی و مؤسسان…
اسفند 27, 1400

اجلاس بین‌المللی روز جهانی زن - ۱۴ اسفند۱۴۰۰ – قسمت آخر

in کنفرانس زنان

by Super User

اجلاس بین‌المللی روز جهانی زن «زنان نیروی تغییردرایران وصلح و ثبات در جهان» با حضوررئیس…
تیر 25, 1400

نگاهی به تاریخچه گردهمایی‌های بزرگ مقاومت (کهکشان)

پس از شکست کودتای ۱۷ژوئن۲۰۰۳ (۲۷خرداد سال ۱۳۸۲) و پیروزی بزرگ مقاومت ایران، همه ساله…

سخنرانی ۵نماینده ملی مجلس فرانسه و یک نماینده پارلمان فدرال سوئیس
لورانس فهلمان ری یل - نماینده پارلمان فدرال سوئیس و رئیس کمیسیون قضایی پارلمان
سلام، من لورنس فهلمان ری یل، نماینده پارلمان سوئیس منتخب از کانتون ژنو هستم. امروز مایلم در برابر هزاران نفر حاضر در این اجتماع با شکوه اظهارنظر کنم. من سال‌هاست که شورای ملی مقاومت و رئیس‌جمهور منتخب آن، مریم رجوی را می‌شناسم و همبستگی تام و تمام خودم را با آنها خاطرنشان می‌کنم. سالیان متوالی من شاهد فعالیت‌های مقاومت در سراسر جهان و به‌ویژه در ژنو بوده‌ام، جایی که تعداد زیادی از فعالان زن و مرد به کرات در مقابل سازمان ملل تظاهرات کرده‌اند.
من شاهد مقاومت مبارزان زن و مرد در برابر حملات رژیم آخوندها و زیر بمبارانها در دوران اشرف بوده‌ام. هم‌چنین شاهد مقاومت آنها در برابر شیطان‌سازیها و سوء قصد‌های تروریستی بوده‌ام. به‌ویژه استناد می‌کنم به حمله ناموفق ژوئن ۲۰۱۸ در گردهمایی ویلپنت که من با هیأت سوئیسی در آن حضور داشتم. من هم‌چنین به آلبانی و تیرانا رفتم و توانستم از اشرف۳ دیدار کنم و در آنجا تعهدپذیری به‌خصوص زنان مقاومت ایران را بسیار تحسین کردم.
من شاهد مبارزات مریم رجوی برای غلبه بر موانع و عوامل مخالف استقرار آزادی در ایران هستم. شاهد موانع بسیاری هستم که بر سر راه او قرار می‌گیرند. با وجود همه این دشواریها، او هرگز تسلیم نمی‌شود. همراه با جنبش مقاومت، او شجاعانه تلاش می‌کند تا آرزوهای ایرانیان برای آزادی و دموکراسی را تحقق بخشد. رژیم آخوندها ۴۲سال است که در قدرت است و مرتکب جنایات بی‌شماری به نام دین شده است.
یک زن در برابر این قدرت زن‌ستیز ایستاد و از همه مهمتر، راه را برای هزاران زن برای مبارزه در این مسیر هموار کرد. این درس بزرگی برای ماست. جنبش مقاومت ایران به منبع امید ایرانیان داخل تبدیل شده است. زنان زیادی در کانون‌های شورشی هستند. این نشانه قدرت و امید است. برنامه ده ماده‌ای مریم رجوی برای آینده ایران شایان حمایت ما است زیرا استقرار دموکراسی در ایران را تضمین می‌کند.
بیانیه‌ای که اخیراً توسط نمایندگان پارلمان سوئیس امضا شده، شامل عناوین ده ماده‌ای این طرح است. ما هم‌چنان به فعالیت برای حمایت سایر نمایندگان سوئیس از این بیانیه ادامه خواهیم داد.
پس از انتخابات ریاست‌جمهوری در ایران، ابراهیم رئیسی که «نامزد» بی‌رقیب بود جانشین روحانی خواهد شد.
در خاتمه، من از دولت سوئیس و سایر کشورهای اروپایی می‌خواهم که سیاست مماشات با این رژیم را متوقف کرده و موضع قاطعی در برابر این حکومت خودکامه اتخاذ کنند.
من از درخواست عفو بین‌الملل برای تحقیق در مورد جنایات گذشته ابراهیم رئیسی حمایت می‌کنم. مجدداً به تلاشهای خانم مریم رجوی و جنبش مقاومت وی ​​درود می‌فرستم و از صمیم قلب امیدوارم که رژیم جدیدی مبتنی بر دموکراسی، جدایی دین و دولت، برابری بین زن و مرد و آزادی به‌زودی در ایران حاکم شود. از حسن توجه شما سپاسگزارم و برای شما گردهمایی پرباری آرزو می‌کنم.
فیلیپ گوسلن- نایب‌رئیس کمیسیون قوانین در مجلس ملی فرانسه
دوستان عزیز ایرانی،
خانم رئیس‌جمهور،
مایه شعف بسیارم است که امروز به شما خانم رئیس‌جمهور و به مردم ایران درود بفرستم. بدانید که در این آخر هفته که گردهمایی جهانی برای ایرانی آزاد برگزار می‌شود، فرانسویان و نمایندگان مجلس فرانسه در کنار شما هستند. من از جلو مجلس فرانسه و به‌نام مردم فرانسه با شما صحبت می‌کنم. می‌خواستم حمایت تام و تمامم را نثارتان کنم، حمایت تام و تمام، در حالی‌که فقط چند هفته از انتخاب رئیسی به‌عنوان رئیس‌جمهور می‌گذرد، رئیس‌جمهوری که تفاوتهایی با سایر رؤسای جمهور دارد.
وی مسئولیت سنگینی در قتل‌عام سال۶۷ بر دوش دارد. هم‌چنین مسئولیت سنگینی در کشتارهای ۹۸ دارد. انتخاب وی امری بی‌خطر نیست. جامعه جهانی باید واکنش نشان دهد. به همراه بیش از ۶۰ نماینده مجلس فرانسه، درخواست می‌کنم، درخواست می‌کنیم از وزارت امور خارجه و از نخست‌وزیر فرانسه و سایر کشورهای اروپا و جهان و از جامعه جهانی که برای سیاست دیگری در قبال ایران متحد شوند. این کشور امروز رنجهای زیادی را متحمل می‌شود، به‌خصوص مردم آن‌که از شرایط اقتصادی ناهنجاری رنج می‌برند که موضوعات بهداشتی و بیماری آنرا تشدید کرده.
شایان اهمیت است که جامعه جهانی اقدام کند و در یک عمل ضربتی تا جایی که امکان دارد از طرحی که به جامعه جهانی ارائه شده و از خانم رئیس‌جمهور رجوی حمایت کند. بنابراین، امروز بار دیگر به‌نام مردم فرانسه و به‌نام دوستان فرانسوی که در اینجا دارید تکرار می‌کنم و بار دیگر به مردم ایران می‌گویم آفرین، ادامه بدهید. به آنچه هستید افتخار کنید و فردا ایران آزاد و دمکراتیک خواهد شد و در آن روز مردم ایران سرنوشت خود را در دست خواهند گرفت.
میشل دووکولور- نماینده مجلس ملی فرانسه، رئیس کمیته پارلمانی برای یک ایران دمکراتیک
با سلام،
من میشل دو وکولور هستم، رئیس کمیته پارلمانی برای یک ایران دمکراتیک.
از مجلس فرانسه با شما صحبت می‌کنم و به همراه همکارانم خوشحالیم که در این گردهمایی بزرگ جهانی شرکت می‌کنیم. این یک لحظه سیاسی سرفصلی است برای مردم ایران و برای روابط بین‌المللی که با ایران داریم.
در کنار همکارانم از مجالس کشورهای مختلف گردهم آمده‌ایم در همبستگی با آرمان آزادی در ایران به رهبری مریم رجوی که به همراه همکارانم در کمیته پارلمانی برای یک ایران دمکراتیک به او درود می‌فرستیم.
کمیته ما متعهد است به دفاع از حقوق‌بشر و سر کار آمدن یک دموکراسی واقعی در ایران به جای حکومت مذهبی مستبدی که بر این کشور حکومت می‌کند. هم‌چنین حمایت می‌کنیم از مبارزه علیه تروریسم که یکی از اهداف مهم دولت ماست. در این زمینه مایه افتخارمان است که توانستیم توجه بالاترین مقامات کشورمان را جلب کنیم به تحرکات تروریستی رژیم ایران در فرانسه، از جمله سوءقصد شکست‌خورده در ویلپنت و به سرکوب بی‌رحمانه این رژیم علیه مردم ایران.
در هر دو موضوع فوق ما انتظار اقدامات مقتضی از طرف دولت خودمان را داریم، به‌خصوص که انتخابات اخیر ایران گرایش به افراط حکومت را اثبات کرده و به سراب اصلاح‌طلبی نقطه پایان گذاشته. انتصاب فردی در رأس مملکت که به‌خاطر نقشش در کشتار بیش از سی هزار زندان سیاسی در سال۱۳۶۷ در ایران معروف است که توسط متخصصان سازمان ملل به‌عنوان جنایت علیه بشریت به‌رسمیت شناخته شده، موضوعی نیست که کمیته پارلمانی برای یک ایران دمکراتیک بتواند در رابطه با آن سکوت پیشه کند. این وقایع عوارض سنگینی در پی دارند.
فکر می‌کنم که در این مورد، همکارم هروه سولینیاک، نایب‌رئیس کمیته پارلمانی برای یک ایران دمکراتیک کاملاً با من موافق است.
هروه سولینیاک-نماینده مجلس ملی فرانسه
بله، از این به بعد ولی‌فقیه یک حکومت یک‌پایه را در دست دارد و فکر می‌کنم که مردم ایران دیگر باور به این‌که راه فلاحشان از صندوق رأی بگذرد ندارند. مسئولیت کمیته پارلمانی برای یک ایران دمکراتیک در ارتباط با شورای ملی مقاومت ایران این است که مردم ایران را مخاطب قرار دهد. مسئولیت ما این است که از طرف فرانسه و دولتش این رژیم را محکوم کنیم؛ رژیمی که تبدیل به تهدیدی شده است نه تنها برای فرانسه و برای اروپا بلکه برای کل جهان.
تلاش برای سوء‌قصدی در خاک فرانسه در ماه ژوئن ۲۰۱۸ که توسط دادگاهی در بلژیک محکوم شد، گواه آشکار این بود که رژیم ایران در خارج از مرزهای خودش تبدیل به تهدیدی برای کل جهان شده است. در نتیجه، وظیفه ما این است که دولت خودمان را فرا به‌خوانیم که مسئولیتهایش را بر دوش گرفته و پیام امید برای مردم ایران بفرستد؛ پیامی با مضمون آزادی و دموکراسی و امنیت در جهان. فکر می‌کنم همکارم یانیک فاونیک در این زمینه با من موافق است.
یانیک فاونیک –نماینده مجلس ملی فرانسه
بله، چون نقش بی‌ثبات‌کننده رژیم ایران قبل از هر چیز در خاورمیانه عمل می‌کند. من یانیک فاونیک ک نایب‌رئیس کمیته پارلمانی برای یک ایران دمکراتیک هستم و می‌توانم گواهی بدهم که بی‌ثباتی سیاسی که در این منطقه حساس برای ژئوپلیتیک جهانی بیداد می‌کند، در لبنان، در سوریه، در عراق، در یمن، در افغانستان، ناشی از حمایت رژیم ایران از گروه‌های تروریستی محلی یا شبهه نظامیان تحت‌امر نیروهای فرا مرزی سپاه پاسداران است.
رژیم ایران یک تهدید واقعی برای فرانسه است، نه فقط به دلایلی که گفتم، بلکه به‌خاطر برنامه موشکی‌اش که همسایگانش و متحدان آنها را به خطر می‌اندازد. این کشورگشایی که در خدمت سرپوش گذاشتن بر بحرانهای داخلی رژیم آخوندها است، در حال اضمحلال است و ما شاهد اعتراضات و قیامهای بیش از بیشی علیه سلطه رژیم ایران در این منطقه هستیم.
از طرف دیگر این سیاست میلیاردها دلار هزینه برای ایران در پی دارد که از جیب مردم پرداخته می‌شود. امروزه پُز قدرت منطقه‌یی دیگر کسی را فریب نمی‌دهد. این بیشتر دود و دمی است برای پنهان کردن آسیب‌پذیری رژیمی که وحشت‌زده است و از قیامها می‌ترسد و خود را در این تنگنا می‌بیند که یک جلاد را در رأس مجریه بگذارد تا با خشم ملت رویارویی کند.
این نکته را همکارم آندره شاسین، که وی نیز نایب‌رئیس کمیته پارلمانی برای یک ایران دمکراتیک است، بهتر از من توضیح خواهد داد.
آندره شاسین-نماینده مجلس ملی فرانسه و رئیس گروه چپ در پارلمان
واقعیت این است که یک جنبش اجتماعی در حال گسترش در داخل کشور است؛ نارضایتی فراگیر، خشمی تصاعدی که در حال گسترش در میان ملت است. چرا؟ چون از یک‌طرف فقر گسترش می‌یابد، فلاکت و گرسنگی بیداد می‌کند و در نقطه مقابل کسانی هستند که پولهای مملکت را بر باد می‌دهند، با هزینه‌های نظامی سرسام‌آور از جمله در زمینه هسته‌یی، و یا این پول را بالا می‌کشند به سود بنیادهایی که در دست حکومت هستند، در دست ولی‌فقیه، آخوندها و همه آنهایی که به آنها خدمت می‌کنند.
در برابر این وضعیت مقاومت در داخل کشور در حال رشد است. قبل از هر چیز مبارزات اجتماعی هستند که امروزه مثلا کارگران را دگرگون کرده. کارگران پتروشیمی طالب حقوقی در شان انسان هستند و برای این مبارزه می‌کنند. هم‌چنین، در حالی‌که سرکوب وحشتناکی در جریان است، اینرا در سال۲۰۱۸ و ۲۰۱۹ دیدیم، اما به‌رغم این، مقاومت داخلی رشد می‌کند. ما فرانسوی‌ها می‌دانیم مقاومت داخلی چیست.
امروز این مقاومت در میان ملت است و در محلات و روستاها توسط جوانانی که دوستان مجاهدین خلق هستند که آنها را تشویق به مبارزه می‌کنند، به پیش می‌رود. این آن چیزی است که ما فرانسوی‌ها و نمایندگان مجلس فرانسه تشویق می‌کنیم. حرف ما این است: مبارزه کنید، به مبارزه‌تان ادامه دهید، جوانان باید مبارزه را ادامه دهند و نمی‌دانید چقدر ما از این جنبش که توسط خانم رجوی رهبری می‌شود حمایت می‌کنیم.
🙏لطفا به اشتراک بگذارید    
بهمن 10, 1399

آزادی یعنی چی؟

in شورشگران

by Super User

https://www.youtube.com/watch?v=VlMBeebVLt0
مهر 04, 1400

نظام به مخالفانش پول میده که باهاش مبارزه کنند!

in شورشگران

by Super User

https://www.youtube.com/watch?v=y7HFmdpHv6g