بر اساس حکم دادگاه استیناف آنتورپ بلژیک
مزدور نفوذی مهرداد عارفانی 
که ژست روشنفکر و شاعر ضداسلام می‌گرفت 
به‌طور قطعی به ۱۷ سال زندان محکوم شد
نسیمه نعامی زن مأمور اطلاعات به ۱۸ سال 
و امیر سعدونی به ۱۸ سال حبس قطعی محکوم شد
حکم زندان قطعی امیر سعدونی از ۱۵ سال به ۱۸ سال افزایش یافت
دادگاه استیناف، سلب قطعی و مادام العمر تابعیت بلژیکی
 و ابطال پاسپورت‌های هر سه مزدور نفوذی را در حکم خود ابلاغ کرد
مزدوران نفوذی هر یک به۶۰ هزار یورو 
جریمه نقدی هم محکوم شدند 
حکم ۲۰ سال زندان برای دیپلمات تروریست بمب‌گذار اسدالله اسدی
 که نخستین نمونه در اروپا بعد از جنگ جهانی دوم است قطعیت یافت
اما سیاست مماشات دیپلمات تروریست بمب‌گذار را پس از ۵ سال حبس 
با یک گروگان معاوضه کرد
گزیده‌ای از حکم دادگاه استیناف آنتورپ
اسدالله اسدی مأمور کارکشتهٔ بخش ۳۱۲ وزارت اطلاعات
رژیم ایران که در عراق نیز با قاسم سلیمانی دست‌اندرکار
سرکوب و انهدام مجاهدین بود
 
حکم دادگاه استیناف آنتورپ بلژیک-۲۰ اردیبهشت ۱۴۰۱- ۱۰ مه ۲۰۲۲
وکلای شورای ملی مقاومت و سازمان مجاهدین خلق ایران مشروح حکم دادگاه استیناف آنتورپ در بلژیک را دریافت کردند.
در این حکم ۹۷ صفحه‌ای فاکت ها و حقایق بسیاری دربارهٔ توطئهٔ بمب‌گذاری در گردهمایی بزرگ مقاومت ایران توسط دیپلمات تروریست اطلاعات آخوندها و مزدوران نفوذی مورد اشاره قرار گرفته است.
علاوه بر رئیس‌جمهور برگزیده مقاومت ایران و مهمانان سرشناس خارجی او از کشورهای مختلف جهان، یک هدف دیگر از بمب‌گذاری و انفجار کشنده، ارعاب پناهندگان ایرانی در فرانسه و کشورهای مجاور و ترساندن آنها از انتقام گیری رژیم بود.
اسدالله اسدی مأمور کارکشتهٔ بخش ۳۱۲ وزارت اطلاعات رژیم ایران که در عراق نیز با قاسم سلیمانی دست‌اندرکار سرکوب و انهدام مجاهدین بود، از ماهها قبل از عملیات بمب‌گذاری و انفجار در گردهمایی مقاومت ایران به‌طور نامحسوس تحت کنترل سرویسهای چندین کشور اروپایی قرار داشت.
موضوع انفجار در گردهمایی مجاهدین نخستین بار در فروردین ۱۳۹۷ از طرف اسدی در وین به سعدونی و نعامی ابلاغ شد. علی‌القاعده عارفانی باید مدتی قبل از دو مزدور دیگر در جریان قرار گرفته باشد.
سعدونی برای حل و فصل مسایل پناهندگی خود و عادیسازی در این باره تلاش کرده بود در یکی از مناسبتهای مجاهدین با یکی از مسئولان این سازمان آقای مهدی ابریشمچی عکس بگیرد. رژیم بعداً با استفاده از این عکس می‌توانست جایگاه مزدورش را در این سازمان بالا نشان بدهد. نسیمه نعامی سال‌ها پیش برای شکار سعدونی از سوی وزارت اطلاعات ایران مأموریت پیدا کرده بود.
اسدالله اسدی و همدستانش مدتهای مدید به‌طور فعال با بخش ۳۱۲ وزارت اطلاعات ایران همکاری می‌کردند. اسدی قول داده بود که در صورت موفقیت در عملیات که خانم رجوی هدف شماره یک آن بود، رهبر رژیم ایران شخصاً آنها را تکریم خواهد کرد.
طبق طرح وزارت اطلاعات آخوند روحانی و وزیرش آخوند علوی در بخش ۳۱۲ این وزارت، قرار بر این بود که پس از اجرای عملیات، کانالها و مأموران و مزدوران رژیم ادعا کنند که این یک درگیری و انتقام کشی در داخل خود مجاهدین از طریق نفرات خودشان بوده است هم‌چنان که ظریف وزیر خارجه روحانی در کنفرانس امنیتی مونیخ ادعا کرد.
اما حسام‌الدین آشنا مشاور آخوند روحانی ده روز قبل از اجرای طرح در یک توئیت آنرا به‌طور تلویحی مورد اشاره قرار داده بود که در هر دادگاهی حاکی از اطلاع قبلی روحانی و ظریف است.
از مشاهدات مشخص شد که امیر سعدونی و نسیمه نعامی در ۲۸ ژوئن ۲۰۱۸ در لوکزامبورگ با اسدالله اسدی دیدار کردند. در این جلسه یک عدد USB، یک پاکت حاوی ۱۸۰۰۰ یورو، یک شماره تلفن همراه عملیاتی جدید و یک کیف توالت حاوی بمب دست‌ساز تحویل داده شد.
در ۳۰ ژوئن ۲۰۱۸، امیر سعدونی و نسیمه نعامی دستگیر شدند. در بین راه چند پیامک مشکوک از یک شماره اتریشی دریافت کردند که در آن از زبان کد استفاده شده بود. صحبت از کشیدن به جلو از ساعت ۸ بعدازظهر به ۵.۳۰ بعدازظهر" بود. در حین ردیابی خودرو مشخص شد که امیر سعدونی با تغییر مرتب سرعت خود از ۱۳۰ کیلومتر به ۱۸۰ کیلومتر در ساعت، در حال ضدتعقیب بوده که تعقیب خودرو را مشکل می‌کرد.
در خودروی مرسدس بنز آنها، یک کیسه توالت در یک چمدان پیدا شد که حاوی مکانیزم احتراق و هم‌چنین ماده‌ای بود که به‌عنوان tAtP شناسایی شد.
علاوه بر این، یک دفترچه یادداشت زرد/طلایی و یک تلفن همراه با تنها یک مخاطب، یعنی یک شماره اتریشی تحت نام «دانیل» که تحقیقات نشان داد اسدالله اسدی است، در آن ذخیره شده بود، پیدا شد.
در آدرس محل سکونت امیر سعدونی و نسیمه نعامی در بلژیک، ۳۵۶۹۰ یورو وجه نقد کشف شد. در بازرسی آدرس عارفانی تعداد زیادی سی دی، تجهیزات فیلمبرداری، دوربین عکاسی، کاست فیلم و نرم افزارهای جاسوسی کشف شد.
مواد منفجره در پلاستیک مشکی منعطف پیچیده شده بود و در دولایه یک کیسه لوازم بهداشتی پنهان شده بود، که به نوبه خود در یک جعبه مسافرتی در صندوق عقب خودرو قرار داشت. در یک کیف دستی قهوه‌ای رنگ در خودرو، یک کیف کوچک حاوی «فرستنده دکمه‌ای از راه دور» (RFt)، در کنار برخی وسایل بهداشتی زنانه وجود داشت.
بمب بسیار حرفه‌یی ساخته شده بود و اجزا مختلف آن طوری تعبیه شده بود که تمام قسمتها در تماس مستقیم با ماده منفجره تخریب و غیرقابل استفاده و غیرقابل ردیابی باشد.
از بازجویی‌های مختلف از امیر سعدونی و نسیمه نعامی برمی‌آید که برای اولین بار در پایان سال ۲۰۰۷ با سازمان اطلاعات ایران (MOIS) ارتباط برقرار کردند. در سال ۲۰۱۰ اولین دیدار بین فردی به‌نام "جواد" که برای وزارت اطلاعات کار می‌کرد و امیر سعدونی در بروکسل صورت گرفت. بر اساس موارد فوق، وی در این دیدار مبالغی پول به یورو، یک آدرس پستی و یک شماره تلفن به‌منظور برقراری تماسهای بیشتر دریافت کرد. امیر سعدونی و نسیمه نعامی در سپتامبر ۲۰۱۰ برای دیدار با وزارت اطلاعات به ایران سفر کردند. دو مأمور وزارت اطلاعات به نام‌های «جواد» و «احمد زاده» در فرودگاه منتظر آنها بودند و سپس آنها را تا محل اقامت خود همراهی کردند. طی ملاقاتی در یک هتل، با حضور چند نفر از عوامل اطلاعات، از جمله جواد، از امیر سعدونی و نسیمه نعامی خواسته شد تا فعالانه‌تر اطلاعات درباره مجاهدین خلق جمع‌آوری کنند. نسیمه نعامی مجدداً در ۲۳ دسامبر ۲۰۱۰ به تهران سفر کرد.
امیر سعدونی گفت او و نعامی سال ۲۰۱۲ به‌دستور «احمد زاده» به ایران رفتند. «احمد زاده» از سعدونی خواست تا در اموری که به او سپرده شده تلاش بیشتری کند. سعدونی، اوایل ۲۰۱۳ سفر دیگری به ایران داشت که با دو افسر اطلاعاتی یکی به نام «محمد» و یکی به نام «حاجی» دیدار کرده و مجدداً از او خواسته شد که نقش فعال‌تری داشته باشد تا وارد سازمان مجاهدین خلق شود.
به گفته سعدونی، «محمد» در تابستان ۲۰۱۵ به وی اطلاع داد که از این پس فردی مقیم اروپا، به‌ویژه به اسم دانیل جانشین وی خواهد شد. سپس از طریق ایمیل به او اطلاع داده شد که ملاقات آینده با «دانیل» در مونیخ برگزار خواهد شد. اولین ملاقات بین سعدونی و نعامی با اسدالله اسدی (به نام دانیل) در اوت ۲۰۱۵ در مونیخ انجام شد. دانیل به آنها اطلاع داد که در سفارت رژیم در وین مشغول به کار شده است. او هم‌چنین یک آدرس ایمیل برای ادامه ارتباط با آنها و یک پاکت با مبلغ ۴۰۰۰ یورو به آنها داد. از آن پس ملاقاتهای متعددی بین آنها جریان داشت
از بیانیهٔ چهل و دومین سالگرد تأسیس شورای ملّی مقاومت ایران
با محکومیت قطعی اسدی و تصریح قضاییه بلژیک
که اسدی این جنایت را به‌دستور رژیم سازمان داده است
مُهر تروریسم دولتی برای همیشه بر پیشانی رژیم آخوندها حک شد
معاهدهٔ انتقال محکومان یک معامله شرم‌آور با رژیم آخوندی
و بالاترین مشوق آن در افزایش تروریسم و استفاده هر چه بیشتر از اهرم گروگانگیری بود
بلافاصله بعد از تصویب معاهده در پارلمان در ۲۹ تیر۱۴۰۱
دقایقی پس از نیمه‌شب یک شکایت فوری از سوی خانم مریم رجوی
و ۱۰ تن دیگر از شاکیان شامل شخصیتهای بین‌المللی به دادگاه در بروکسل ارائه شد
دادگاه قانون اساسی در ۱۷ نوامبر ۲۰۲۲ قانون موافقت با یک معاهده بین‌المللی
شامل انتقال محکومین به ایران و مشخصاً دیپلمات تروریست اسدالله اسدی را به‌حالت تعلیق درآورد
دولت بلژیک که پس از حکم دادگاه قانون اساسی قویاً نگران بود
عملاً معاهده انتقال محکومان را به کناری گذاشت
و روز ۵ خرداد ۱۴۰۲ برای دور زدن حکم دادگاه قانون اساسی
طبق یک ماده قانون اساسی با فرمان ویژه شاه
دیپلمات تروریست بمب‌گذار را غافلگیرانه
و بدون اطلاع قربانیان به فاشیسم دینی حاکم بر ایران تحویل داد
آزادی تروریستی که بزرگترین عمل جنایتکارانه در اروپا
بعد از جنگ جهانی دوم را سازماندهی و فرماندهی می‌کرد
آن هم با نقض صریح حکم دادگاه یک باج شرم‌آور به تروریسم و گروگانگیری بود    
🙏لطفا به اشتراک بگذارید